Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                            

ZABAWA CHOINKOWA W SP W BĄKOWICACH

 

Choć na dworze mróz i śnieg, jakiego dawno nie mieliśmy, frekwencja dopisała, co sprawiło, że zabawa choinkowa 16 stycznia 2009 roku w Szkole Podstawowej w Bąkowicach była jak zawsze udana. Duża w tym zasługa Rady Rodziców kierowanej przez Magdalenę Podgóreczną, dzięki której nasi najmłodsi (niektórzy fantastycznie poprzebierani), na kilka godzin zapomnieli o zimnie na zewnątrz oddając się niemal bezgranicznie zabawie - szkoda, że na tak krótko.

Przygotowania do zabawy rozpoczynają się jednak dużo wcześniej, aby dzieci wspólnie z rodzicami miały czas na przygotowanie stroju i myślały nad konkursami, które można przeprowadzić podczas zabawy. Wychowawcy zawsze zaznaczają, że jeżeli ktoś nie chce, nie musi się przebierać, może przyjść na zabawę w stroju odświętnym.

Zabawa rozpoczęła się balem przebierańców. Dzieci tańczyły przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek. Rodzice promienieli ze szczęścia widząc swe pociechy w rolach królewien i królewiczów oraz innych baśniowych postaci. Widać było, że uczestnicy dobierając piękne stroje przygotowali się do zabawy bardzo starannie. Pan wodzirej zorganizował konkursy, w których należało wykazać się sprytem i fantazją. Uwieńczeniem wysiłków były ciekawe nagrody. Aby zregenerować siły uczniowie poczęstowani zostali słodyczami i soczkami, po czym dalej kontynuowały zabawę. Bardzo ciekawym punktem zabawy choinkowej był występ dziewczęcej grupy tanecznej, który wszystkie dzieci obserwowały z ogromną ciekawością. Uczniowie wrócili do domu z prezentami i nagrodami – zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe.

            Właściwie zorganizowany bal nie mógłby się odbyć bez pomocy rodziców. Służyli wsparciem i pomocą przy jego organizacji.

Renata Boduch

wstecz